⇐ Email Denis Casey
Call Denis Casey ⇒ 07776 290609

SSU UK National Championships 2017 – ** The Results **

Kumite Gold:
Sam Parkin (Huddersfield)
Callum Sitford (Openshaw)
Oscar Payne (Nakashi)
Yousef Attya (Openshaw)
Jack Halliday (Aka Ryuu Conwy)
Joe Sitford (Openshawe)
Erin Joyce (Kenny Karate)
Finnion Farrell (Nakashi)
Autumn Holmes (Kenny Karate)
Natasha Holmes (Kenny Karate)
Freddie Otto (Huddersfield)
Lynsey Robinette (Matsumura)
Marco Wong (Aka Ryuu Conwy)
Joe Thompson (Nakashi)
John Carr (Nakashi)

Kumite Silver:
Zara Bertenshaw (Nakashi)
Phoenix Galbraith-Williams (Llanrwst)
Kyran Burns (Openshaw)
Janae King (Huddersfield)
Joe Pollard (Akaryuu Conwy)
Charlie Brown (Nakashi)
Farrah Connor (Kenny Karate)
Callum Byrne (Nakashi)
Sadie Edwards (Aka Ryuu Bethesda)
Ffion Parry (Aka Ryuu Bethesda)
Dave Percy (Aka Ryuu Bethesda)
Aga Przybylko (Llanrwst)
James Hagerty (Aka Ryuu Conwy)
Jamie Shemeld (Kenny Karate)
Andy Plumb (Aka Ryuu)

Kumite Bronze:
Danny Chen (Openshaw)
Catherine Oliver-Eastwood (Llanrwst)
Cathryn Russell (Kenny Karate)
Derek Chen (Openshaw)
Abigail Oliver-Eastwood (Llanrwst)
Amy Wild (Huddersfield)
Lewis Heap-Williams (Llanrwst)
Lucas Prior (Nakashi)
Owen Vaughan-Jones (Aka Ryuu Conwy)
Heath Parry-Thorpe (Llanrwst)
Sam Parkin (Nakashi)
Harvey Payne (Nakashi)
Maiya Clark (Huddersfield)
Miya Burke (Kenny Karate)
Ben Oliver (Llanrwst)
Terach Nabasem (Huddersfield)
Megan Smith (Kenny Karate)
Mariya Akhtar (Kenny Karate)
Lucy Thomas (Aka Ryuu Conwy)
Stephen Jolly (Shoshin)
Timeo Pochin (Huddersfield)
Brett Thompson (Hull)
Andy Garmston (Hull
Sion Williams (Llanrwst)
Andy Garmston (Hull)
Freddie Otto (Huddersfield)

Team Kumite Gold:
Llanrwst A
Kenny Karate
Nakashi

Team Kumite Silver:
Llanrwst B
Nakashi A
Aka Ryuu

Shobu Ippon Gold:
Joe Thompson (Nakashi)

Shobu Ippon Silver
Sion Williams (Llanrwst)

Shobu Ippon Bronze:
Brett Thompson (Hull)
John Carr (Nakashi)

Kata Gold:
Harri Lloyd (Llanrwst)
Sam Deakin (Huddersfield)
Oscar Payne (Nakashi)
Janae King (Huddersfield)
Toby Wrigley (Kenny Karate)
Pam Kaur (Openshawe)
Ben Oliver (Llanrwst)
Sadie Edwards (Aka Ryuu Bethesda)
Kathryn Edwards (Matsumura)
Stephen Jolly (Shoshin)
Brett Thompson (Hull)
Becky Hartshorn (Aka Ryuu)
Marco Wong (Aka Ryuu)
Lynsey Robinette (Matsumura)
John Carr (Nakashi)

Kata Silver:
Robin Lloyd (Llanrwst)
Catherine Oliver-Eastwood (Llanrwst)
Abigail Oliver-Eastwood (Llanrwst)
Lewis Heap-Williams (Llanrwst)
Amid Jawad (Kenny Karate)
Miya Burke (Kenny Karate)
Lowri Lewis (Akaryuu Conwy)
Erin Joyce (Kenny Karate)
Matthew Tommis (Bangor)
Mariyah Akhtar (Kenny Karate)
Rhonda McCarthy (Llanrwst)
Dave Percy (Akaryuu Bethesda)
Timeo Pochin (Huddersfield)
Rosy Whittle (Kenny Karate)
Merfyn Jones (Llanrwst)
Tracy Hartshorn (Aka Ryuu)
Andy Plumb (Aka Ryuu)

Kata Bronze:
Julia Zuber (Llanrwst)
Klaudia Zuber (Llanrwst)
Phoenix Galbraith-Williams (Llanrwst)
Cathryn Russell (Kenny Karate)
Grace Byrne (Llanrwst)
Maddie Edwards (Akaryuu Bethesda)
Lucas Prior (Nakashi)
Christopher Benny (Nakashi)
Charlie Brown (Nakashi)
Josh Robinson (Nakashi)
Callum Byrne (Nakashi)
Finnion Farrell (Nakashi)
Autumn Holmes (Kenny Karate)
Geneva Henson (Aka Ryuu Conwy)
Becky Davidson-Lloyd (Matsumura)
Bethan Jones (Llanrwst)
Natasha Holmes (Kenny Karate)
Sion Williams (Llanrwst)
Andy Garmston (Hull)
Aga Przybylko (Llanrwst)
Dylan Williams (Matsumura)
Merfyn Jones (Llanrwst)

Team Kata Gold:
Aka Ryuu

Team Kata Bronze:
Llanrwst

Pairs Kata Gold:
Aka Ryuu
Kenny karate B
Llanrwst A

Pairs Kata Silver:
Llanrwst A
Kenny Karate A
Llanrwst B

Leave a Comment





This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.